Laatste CX-weekend staat voor de deur!

februari 23, 2018 10:10 am Gepubliceerd door Laat uw gedicht achter

Onze rensters zien het einde van het seizoen naderen. Morgen staat er voor ons team nog een wedstrijd van onze hoofdsponsor Vondelmolen op het programma, met de kleicross in Lebbeke. Hier kan onze jeugd zich nog eens testen tussen de elite dames mits ze hier samen starten en zich eens kunnen meten. Nu het seizoen ten einde loopt is de tijd om een kleine analyse te doen over ons team. De analyse is best goed voor een “klein” ploegje zoals de onze. Laat ons beginnen met de jeugd. Hebben Sterre als enige jeugd sinds september 2017 in het team gehaald. 1 januari 2018 zijn er 2 bijgekomen met Lies’l Schevenels en Julie Brouwers. Samen hebben deze meiden voor 14 podiumplaatsen behaald en daar bovenop nog 5 overwinningen. De belangrijkste waren de Nationale en provinciale titel (2017) voor Julie Brouwers en de eerste overwinningen voor Lies’l in haar eerste jaar als veldrijdster. Met deze 3 meiden hebben we een TOP team in de maak en beloofd veel goed voor de toekomst. Onze U23 rensters waren met 2, Axelle Bellaert & Nikola Noskova. Axelle Bellaert heeft een grote stap vooruit gezet tegenover de jaren ervoor. Axelle dwong selecties af voor het EK en het WK, pakte brons op het BK en pakte ook de provinciale titel in West-Vlaanderen. Na het WK is ze noodgedwongen haar seizoen moeten staken voor een operatie aan de kaken maar hier hersteld ze zeer goed van en zit al opnieuw vol goede moed om er weer een stapje bij te zetten naar komend seizoen toe. Ook bij Axelle zien we vooruitgang en ziet haar toekomst er rooskleurig uit. Nikola is wat later aan het seizoen begonnen half oktober, haar doel was het EK & WK. Het EK was zeer goed en behaalde daar een bronzen medaille en zonder fouten zat er zelfs misschien meer in. Na het EK is Nikola wat beginnen te sukkelen met haar gezondheid en heeft zo na enkele valpartijen het seizoen moeten staken einde december. Het was voor haar en alsook voor ons team toch wel een domper dat ze het WK en de laatste manches van de Super prestige miste. Onze 2 elites hebben het ook naar behoren goed gedaan! Shana pakte dit seizoen ondank regelmatige problemen met de gezondheid toch nog 4 overwinningen en zilver op de provinciale kampioenschappen van Antwerpen. Karen had ook niet te klagen dit seizoen. Karen begon zeer sterk aan het seizoen en pakte in september ook meteen de provinciale titel in Antwerpen. Karen moest zich elke keer opnieuw opladen om aan de start te komen in de WB-manches. Zo heeft Karen aan alle manches deelgenomen, behalve de trip naar de USA die niet haalbaar is voor werkende mensen. Karen pakte met een sterke wedstrijd in Lille en tevens ook de slotmanche voor het klassement “ijsboerke trofee” voor deze dames een top 10 plaats in het algemeen klassement en ging zo toch wel enkele klinkende namen in het veldrijden vooraf in dit klassement. Het BK was iets minder mits ziek te worden op een slecht moment. Zo heeft ze ook met de ziekte in het lichaam moeten forceren om toch een WK-selectie af te dwingen. Ook hier is ze in geslaagd en mocht zo ook mee naar het WK. Nu staat het nog 1 weekendje voor de deur, onze rensters zijn allemaal best moe maar dit geld voor iedereen waarschijnlijk. Laten we hopen dat we nog 1 weekendje een KNAL prestatie zien van onze rensters en wensen ze nog veel succes komende weekend en wensen ze ook een goede rustperiode toe!

 

SUCCES

Sportieve groeten

 

Gecategoriseerd in :